Windows 10, 7 Farklı Sürüm İle Geliyor

Windows-10_Product-FamilyWindows 10 piyasaya sürüldüğünde 7 farklı sürüm ile karşılacağız. Microsoft çok daha iyi bir marka ve kullanıcıları şaşırtan sorunsuz, esnek bir işletim sistemi için çok çalışmış olmalı.

Windows 10 için gelen söylentilere göre 7 farklı versiyonu olacak ve bu versiyonlar aşağıdaki gibi listelenmiş;

Windows 10 Sürümleri Listesi;

Windows 10 Home – Tüketici odaklı masaüstü sürümü olacak. Yani bildiğimiz normal her bilgisayarda karşımıza çıkacak temel sürüm.
Windows 10 Mobile – Akıllı telefonlar, tabletler gibi dokunmatik cihazlarda kullanılacak sürüm. Windows Phone’un yeni hali diyebiliriz.
Windows 10 Pro – PC ve tabletler için veya ikisinin bir arada kullanıldığı cihazlarda kullanılmak amacıyla oluşturulan sürüm. Torrent’in kral sürümü olacak olan versiyon bu yani.
Windows 10 Enterprise – Kurumsal, orta ve büyük kuruluşların ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış ek özellikleri olacak sürüm. Ne varsa toplanılan versiyonu olacak.
Windows 10 Education – Özellik olarak Enterprise gibi, fakat okul personeli, yöneticiler, öğrenciler ve öğretmenlerin ihtiyaçlarını karşılamak tasarlanmış olacak. Okuldan key çarpıp evde kullandığımız XP’lerin yeni hali de diyebiliriz.
Windows 10 Mobile Enterprise – Kurumsal akıllı telefonlar, tabletler üzerinde müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan sürüm olarak karşımıza çıkacak.
Windows 10 IoT Core – Daha küçük özellikleri ve donanımsal yazılımsal olarak daha düşük cihazlar için kullanılan sürümmüş. Eski tip bilgisayarlar için olsa gerek.

Tags:

About fatih